Máte len jednu možnosť!

Autor: Tomáš Blažo | 18.6.2011 o 22:24 | (upravené 20.6.2011 o 12:42) Karma článku: 5,58 | Prečítané:  1382x

Blíži sa k Vám človek a všímate si, že má roztrhaný oblek a veľkú dieru na nohaviciach. Ako k Vám pristupuje bližšie vidíte, že má špinavé ruky akoby od retiazky na bicykli. Zdraví Vás nie podaním ruky, ale akýmsi neidentifikovateľným gestom a keď začne rozprávať, neviete mu poriadne porozumieť a počujete len nadávky. Aký z toho človeka máte pocit?

Predstavte si podobnú situáciu, s rozdielom, že človek, ktorý sa k Vám blíži má krásny a čistý oblek. Topánky sa mu lesknú a chodí vzpriamene. Zdiaľky vidíte úsmev na jeho tvári. Už je celkom pred Vami a zacítite jeho parfém. Ruku Vám podáva celkom isto s primeraním stiskom.

Aký máte naopak pocit z takéhoto človeka?

Je jasné, že ak by ste stretli prvého človeka na druhý deň a bol by čistý, mal na sebe krásny oblek a choval by sa ako človek v druhom príklade, cítili by ste k nemu podobné pocity ako keď ste ho stretli prvý krát.

 

Prvý dojem je veľmi dôležitý. Niekedy sa mi zdá, že ľudia si neuvedomujú, že prvý dojem robí človek na iných ľudí neustále. Nie len na obchodných stretnutiach či v práci.

Prvý dojem nikdy nespravíš dva krát. Táto veta ma prenasleduje od mojich podnikateľských začiatkov. A je to pravda. Túto vetu ma naučili ešte moji prví manažéri a ja im za to ďakujem.

Vo svojom živote stretávate mnoho nových ľudí každý deň. Predavačku, poštárku, ľudí na zastávkach, ľudí v banke, nových kolegov atď. Nie vždy títo ľudia na Vás pôsobili pozitívne pri Vašom prvom stretnutí. Možno daná osoba mala zlý deň a bola odmeraná, každopádne nech to bolo kvôli hocičomu, prvý dojem si u Vás už pokazila. A teraz je veľmi ťažké chovať sa k tej osobe, ako keby bolo všetko v poriadku. Niekde v hĺbke duše cítite neustále ten pocit, ako keď ste danú osobu stretli prvý krát.

Dámi a páni, bude to tak vždy. Nepodceňujte prvý dojem. Keď stretnete nového človeka, usmievajte sa. Snažte sa na ľudí pôsobiť pozitívne nech ste mali akýkoľvek zlý deň. Budú potom o Vás hovoriť medzi sebou v pozitívnom zmysle a budú radi, ak Vás stretnú a porozprávajú sa s Vami. Prvý dojem určuje aj Vašu povesť. Preto je veľmi dôležité pôsobiť na ľudí pozitívne.

Máte Vy radi ľudí, ktorí sú neustále negatívni? Ľudí, ktorí neustále nadávajú a sťažujú sa? Chcete sa s nimi stretnúť? Odpoveď poznám.

Tak ako zapôsobite na ľudí pri Vašom prvom stretnutí s nimi, tak ku Vám budú pristupovať aj v ďalšom živote. Snažte sa preto aby ste pôsobili na ľudí pozitívne. Uvidíte ako sa Vám zlepší život!


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?