Stop výhovorkám!

Autor: Tomáš Blažo | 23.6.2011 o 23:50 | Karma článku: 4,43 | Prečítané:  1325x

  Poznáte to - "Ja nemôžem mať veľa peňazí, lebo nie som dobrý obchodník..." "Môj biznis nemôže uspieť, pretože sme na Slovensku, a tu to proste nepôjde..." "Nemôžem byť šťastný, lebo v mladosti som pokazil to a tamto..." "Nemôžem to predať, lebo tu sú ľudia na to ešte neni pripravení..." ... Môžem pokračovať donemoty. Podľa mňa sú to len blbé kecy.

Výhovorky

Zaujímavé je, že keď predkladáme určitú výhovorku myslíme si, že je adekvátna, že je pravdivá a že to tak proste je, a veríme tomu, čo hovoríme. O tom predsa hovoria všetky pozitívne knihy, hovorí o tom Tajomstvo, hovoria o tom všetci učitelia úspechu. Ak veríme tomu, čo hovoríme, je to pravda.

Henry Ford raz povedalČi už si myslíš, že to čo hovoríš je pravda alebo nie, v oboch prípadoch máš pravdu.“

Henry Ford to vedel. On vedel, že pravda je to, čomu veríme. Trik je v tom, že ak veríme výhovorke, ktorú sme práve predostreli, tak pre nás neexistuje iná pravda, ani iná prístupná možnosť. Ale výhovorka vás predsa nikam neposunie.

Keď sa na hociaký problém pozrieme neskôr zistíme, že predsa len to nebolo v tom, že ľudia na to neboli pripravení, ale v tom, že sme to proste nevedeli predať.Ide o to, že veľa ľudí si kazí svoj život rôznymi výhovorkami. A to preto, lebo im uveria.

Môj názor je taký, že čomu veríte, tým ste, alebo sa tým stanete. Otázka teda znie. Budete veriť svojím výhovorkám, ktoré Vás nikam neposunú? Alebo uveríte tomu, že môžete byť kým chcete a dosiahnuť čo chcete? Verte v to, čo Vás posunie ďalej. Neničte si život výhovorkami. Vymažte zo svojho slovníku akékoľvek výhovorky, neplytvajte nimi čas a energiu. Miesto toho hľadajte riešenia a spôsoby, ako by sa dala daná vec zmeniť alebo napraviť.

Výhovorkami sa veľmi často snažíme zbaviť zodpovednosti. Ale ten, kto nevie prijať zodpovednosť za svoj život a za svoje činy je často krát neúspešný.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?