Ako prekonať problémy

Autor: Tomáš Blažo | 26.6.2011 o 22:14 | (upravené 26.6.2011 o 22:20) Karma článku: 4,81 | Prečítané:  1043x

Každý ich máme. Takmer všetci sa im bránime. Bojíme sa ich a pýtame sa kedy prídu ďalšie. Ako ich však poraziť? Je to vcelku jednoduché. Ak chcete vedieť ako nato čítajte ďalej.

Milujte ich! Vítajte ich s otvorenou náručou. Očakávajte ich. Nebránte sa im! Život bez problémov by nebol životom a cieľ bez problémov by nebol cieľom!

Poviem vám pravdu, súťažím sám so sebou v mojej vlastnej disciplíne. Koľko problémov a akých veľkých dokážem dnes vyriešiť. Je to smiešne, ale robil som si jeden čas aj tabulku s bilanciou. Mal som v nej zapísané všetky problémy, ktoré riešim alebo som už vyriešil. Potom som z toho vyberal tie najväčšie, ktoré som vyriešil a snažil som sa ich prekonať vyriešením ešte väčšieho problému.

Znie to šialene však? Malo to však udivujúci efekt.

1) čakal som problémy každý deň, takže ma nikdy žiadny neprekvapil.

2) ak nejaký problém prišiel, tešil som sa na neho, pretože som to bral ako hru. (hoci niektoré problémy sa týkali môjho existenčného charakteru)

3) uvedomil som si, že každý problém je vlastne len situácia a každá situácia sa  sa dá predsa vyriešiť.

 

Berte problém ako situáciu

“Prevádzajte veľké problémy na menšie a menšie, a oni nakoniec prestanú existovať! “ hovorí jedno čínske príslovie.  A má pravdu! Ak budem brať akýkoľvek problém ako situáciu, znamená to, že sa dá vyriešiť.

A veľké problémy sa najlepšie vyriešia tak, že sa pretransformujú na menšie, potom na ešte menšie až nakoniec úplne zmiznú, či začnú byť irelevantné. Ťažko sa rieši veľký problém okamžite, ale keď si ho rozložíte na jednotlivé kroky po čase jednoducho zmizne.

Ak budete brať problém ako situáciu, zlepší vám to náladu. Už len preto, lebo každá situácia sa dá vyriešiť. Ak však beriete problém ako problem, väčšinou vám to zväzuje ruky.

Niekto môže oponovať “ale veď keď budem myslieť na problémy, pritiahnem si ich viac!”. To je pravda. Ale museli by ste myslieť na problémy. Ja nemyslím na problémy. Myslím na svoju hru a myslím na vyriešenie problémov nie na samotný problém. A hlavne nemyslím na problém, ale na situáciu.

Ako isto viete, každý problém vás posúva bližšie ku svojim cieľom. Nepoznám totiž nikoho, kto by svoje ciele dosiahol a nemal na začiatku cesty veľa problémov. Čím viac “situácií” vyriešite, tým budete bližšie ku svojim cieľom.

Realita je taká, že väčšina vecí v živote nejde bez problémov. Preto ak im budete vzdorovať, budú prichádzať ďalšie a ďalšie. A keďže všetku energiu miniete na odmietanie toho problému, nezostane vám žiadna na jeho riešenie.

Ak ich však budete príjmať a nebudete im vzdorovať, ľahko ich vyriešite. Takto sa budete posúvať stále bližšie ku svojim cielom a zvíťazíte nad problémami.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?