Talent nie je všetko

Autor: Tomáš Blažo | 4.7.2011 o 19:38 | (upravené 4.7.2011 o 21:30) Karma článku: 4,26 | Prečítané:  1335x

Na tému talent som viedol dlhé rozhovory s viacerími ľuďmi. Na jednej prednáške som počul, že bez talentu sa uspieť v určitej veci jednoducho nedá. S týmto tvrdením súhlasím, avšak zamysleli ste sa niekedy nad tým čo je to talent?

Wikipedia popisuje talent nasledovne: Talent je nadanie umožňujúce podávať originálne/nadpriemerné výkony.

Čo ale talent tvorí? Naozaj nám stačí k úspechu iba talent? Myslíte si, že ak máte talent na hokej budete mať automaticky šancu stať sa najlepším hráčom NHL? Myslíte si, že ak máte talent na písanie, stanete sa automaticky známym autorom bestsellerov? Myslíte si, že ak máte talent na to, čo robíte, máte šancu byť v tom najlepší? Ja si to nemyslím. Potrebujete ešte niečo…

Postupným skúmaním a pozorovaním úspešných ľudí som zistil niečo, čo ma neuveriteľne fascinovalo. Zistil som, že väčšina úspešných ľudí má okrem talentu šesť hlavných návykov, ktoré im pomohli na ceste za dosiahnutým úspechom. Myslím si, že tak ako atómy tvoria molekuly, tak šesť návykov tvorí talent.

Je to veľmi jednoduché. Skúste si predstaviť, že máte talent na určitý šport. To že máte na tento šport talent neznamená, že v ňom budete úspešný. Musíte vedieť čo chcete v danom športe dosiahnuť – cielavedomosť. Musíte sa rozhodnúť, že uspejete – postoj. Musíte si naplánovať tréning a postup tréningu – schopnosť plánovať. Musíte vedieť o danom športe všetko – vzdelanie. Musíte byť vytrvalý, lebo cieľ nedosiahnete hneď – vytrvalosť. A musíte neustále trénovať a vytvárať aktivitu – aktivita.

Talent sám o sebe Vás bez týchto šiestich návykov jednoducho nikam nedostane. V mojej novej knihe "6 návykov úspešných osobností" presne popisujem to, ako sa 6 návykov môžete naučiť aj Vy. Kniha vychádza 17.08.2011 a verím, že vďaka nej zúžitkujete Váš talent na 100%.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?