Pozornosť venovaná pozornosti.

Autor: Tomáš Blažo | 17.6.2011 o 9:53 | (upravené 20.6.2011 o 12:43) Karma článku: 4,48 | Prečítané:  575x

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čomu venujete pozorosť? Väčšina z nás v tomto funguje na autopilota. Proste vnímame niečo viac a niečo zase menej. Problém je, že to čo vnímame viac určuje smer nášho života. Vnímame emočne. To znamená, že vnímame viac to, čo v nás vyvoláva väčšie emócie.

Stalo sa Vám niekedy, že ste si šli do kuchyne po vodu a v TV v obývačke bola istá slovenská nemenovaná relácia. Práve ukazovali ako manžel vyvraždil celú svoju rodinu, potom sa zabil aj on a ostal iba jeden syn. Pristihli ste sa ako neveriacky pri drese držíte pohár s vodou a s údivom sledujete reláciu. Pritom ste mali v pláne ísť si len pre pohár vody, lebo ste si vo svojej izbe písali zoznam svojich snov a cieľov.

Väčšie emócie vo Vás samozrejme vyvolala spomínaná relácia a tomu ste venovali značnú pozornosť a priam ste hltali každé jedno slovo moderátora. Pred chvíľkou sme si ale povedali, že emócie určujú náš život. Tým, že ste pozerali danú reláciu a potom ste sa vrátili ku svojím snom ste pre seba neurobili nič dobré. Maximálne ste sa totiž nabili negatívnymi emóciami a potom ste si opäť sadli ku stolu a pokračovali v písaní svojich cieľov. Stále ste pri tom rozmýšľali nad tým, čo ste pred chvíľkou videli v TV. Nakoniec ste zošit nedokončený zavreli, lebo ste proste nemali náladu a negatívne naladený ste išli spať.

Náladu ste nemali preto, pretože ste nevenovali pozornosť svojej pozornosti!

Predstavte si teraz situáciu, že by ste šli pre pohár vody. Začuli by ste moderátora ako povedal slovo zavraždil. Povedali by ste si, že tomu venovať pozornosť nebudete, lebo Vám to do života nič pozitívne nedá a jednoducho by ste si zobrali plný pohár s vodou a išli do izby ďalej pracovať na svojich snoch a cieľoch. A pritom by Vám neklesla nálada kvôli nejakému príbehu čo sa odohral 400 km od Vás, lebo ste ten príbeh proste ani nepočuli. O pár minút by ste zavreli dokončený zošit plný Vašich snov a cieľov a s pozitívnou náladou by ste šli spať.

Zapamätajte si, že tak ako by ste mali kontrolovať svoje myšlienky by ste mali pracovať aj na tom, aby ste si plne uvedomovali čomu venujete pozornosť. Pretože to určuje Váš život. Ak venujete pozornosť negatívnym veciam, budete sa cítiť negatívne.

Ak venujete pozornosť pozitívnym veciam, budete sa cítiť pozitívne. Je len na Vás čo si vyberiete a čomu budete venovať väčšiu pozornosť.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prehrali a odišli k medveďom. Danko nie je prvý, kto sa po porážke stratil

Za medveďmi pravidelne chodil Vladimír Mečiar, po neúspešných voľbách sa trikrát vytratil aj Robert Fico.

KOMENTÁRE

Bojkot zasadania vlády vracia Dankovi v hre vážnosť

Tromfom Danka je teraz jeho nevypočítateľnosť, náladovosť.

PRIMÁR

Strachu sa bude dať zbaviť. Vedci ho zničia pomocou svetla

Objav pomôže obetiam traumatizujúcich zážitkov.


Už ste čítali?