Ako sa zbaviť dlhov! Časť 1

Autor: Tomáš Blažo | 2.7.2011 o 18:03 | Karma článku: 6,66 | Prečítané:  2059x

Tento seriál začínam s vedomím, že všetky rady, ktoré tu budú uvedené pochádzajú znovu z mojich osobných skúseností. Všetko o čom tu bude písané je predovšetkým písané pre ľudí, ktorým ich dlhy prerastajú cez hlavu a nevedia čo majú ďalej robiť.

Všetky rady, ktoré v článkoch budú uvedené nezaručujú stopercentnú úspešnosť. Opakujem, sú to moje spôsoby ako som sa dostal z dlhov ja osobne. Budem tu otvorene písať o všetkom čo sa mi osvedčilo, ale aj o tom čo sa mi neosvedčilo. Budem hovoriť priamo a bez zbytočných okolkov. Informácie, ktoré si prečítate v týchto článkoch môžu byť pre väčšinu obyvateľstva kontroverzné.

Cieľom týchto článkov, je poskytnúť čitateľom akýsi návod k tomu, aby mohli ďalej spokojne žiť bez zlých dlhov a aby namiesto zlých dlhov, využívali len dlhy dobré. Uvedené spôsoby sa môžu zdať veľa ľudom nepochopiteľné a možno príliš akčné, každopádne mne pomohli, a práve to bol impulz, aby som začal písať tento seriál. Pretože žiť život nezaťažený rôznymi dlhmy je krásny pocit.

 

Spôsob č.1: Dajte výpoveď!

Dať výpoveď v zamestnaní a začať podnikať, či už v MLM alebo v nejakej firme, ktorú sami stvoríte je najlepší spôsob ako sa vymaniť zo spárov „pravidelného istého príjmu“. Do uvdzoviek som to dal z jedného dôvodu. Pretože zamestnanie nie je pravidelný istý príjem! Kedykoľvek vás môžu vyhodiť a vy môžete prísť o svoj „pravidelný a istý príjem“. Najhoršie je na tom to, že Vy to nedokážete ovplyvniť. Ak sa vedenie rozhodne, tak zbohom. Naopak podnikanie je o Vašich schopnostiach a tie už ovplyvniť dokážete. Najlepší spôsob ako podnikaním zarobiť rýchlo je MLM (multi-level marketing), pretože záleží len na vašej aktivite, na vašom osobnom rozvoji a celkovo tu ide len o vaše schopnosti. Je množstvo MLM systémov a firiem, ktoré môžete využiť na ceste za lepším príjmom. Koniec koncov sám Donald Trump odpovedal na otázku, čo by spravil ak by prišiel o celý svoj majetok, že by si rýchlo našiel nejaký MLM a začal by makať, pretože MLM je najlepší spôsob ako nerozmýšlať nad predmetom podnikania, ako nepremýšlať nad systémom a produktom atď. V MLM je totiž už všetko vymyslené. Stačí sa rozhodnúť a „nastúpiť do vlaku“. Kapitál, ktorý vytvoríte v nejakej MLM firme neskôr môžete využiť na založenie vlastnej firmy, ale to už je iná kapitola.

Kľúč k úspechu

V podnikaní je jedna obrovská výhoda. Nejestvuje strop vašich príjmov, kdežto v zamestnaní je strop jasne daný. Kľúčom k úspechu je viac zarábať a to veľmi rýchlo. V zamestnaní to nedokážete. Aj keby ste sa šli roztrhnúť a podáte tie najlepšie výkony. Výsledok bude taký, že si všimnú ako viete robiť a budú od Vás očakávať stále viac. Možno nejaký ten 20 eurový „bonusík“ sa Vám ujde. Samozrejme to tak nefunguje v každej firme, bavme sa ale o tom, že je to tak vo väčšine firiem. Ak to tak nie je práve vo firme v ktorej ste teraz, tak klobúk dole. Pravdou ale zostáva, že musíte viac zarobiť a to veľmi rýchlo!

Riziko

Riziko tejto možnosti je zanedbateľné. Ide o to, že ak začnete podnikať a neuspejete, môžete sa kedykoľvek vrátiť do zamestnania. Tvrdenie, že si nemôžem nájsť prácu už pol roka ja osobne neakceptujem.

Prečo vlastne veľa ľudí rozmýšla negatívne? Čo takto otázka: čo ak v podnikaní uspejem? Zodpovedajte si na to sami.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prehrali a odišli k medveďom. Danko nie je prvý, kto sa po porážke stratil

Za medveďmi pravidelne chodil Vladimír Mečiar, po neúspešných voľbách sa trikrát vytratil aj Robert Fico.

KOMENTÁRE

Bojkot zasadania vlády vracia Dankovi v hre vážnosť

Tromfom Danka je teraz jeho nevypočítateľnosť, náladovosť.

PRIMÁR

Strachu sa bude dať zbaviť. Vedci ho zničia pomocou svetla

Objav pomôže obetiam traumatizujúcich zážitkov.


Už ste čítali?